GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11805333
*
nr 1180 5333
Fat
Keramik, efter Kandinsky. Diameter: 32 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2018
kl 19:53:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 04:42:37
1
400 kr
26/4 09:06:52
2
700 kr
30/4 05:04:24
1
600 kr
30/4 05:04:24
2
700 kr (Budbetjänt)
30/4 05:04:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kandinsky keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 1180 5333
Fat
Keramik, efter Kandinsky. Diameter: 32 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 04:42:37 | 1 | 400 kr |
26/4 09:06:52 | 2 | 700 kr |
30/4 05:04:24 | 1 | 600 kr |
30/4 05:04:24 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
30/4 05:04:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kandinsky keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17